“Uus tipptarkvara väikeettevõtetele”

Talouskuutio analüüsis Brioxi raaamatupidamistarkvara

Talouskuutio on Soome ettevõte, mis keskendub raamatupidamisbüroode võrdlushinnangutele ning analüüsis hiljuti Brioxi raamatupidmistarkvara Soomes. Allpoolt leiab lühikokkuvõtte Talouskuutio tähelepanekutest ning huvilised saavad tutvuda pikema analüüsiga. Pikema analüüsi saab tutvuda siin.

Brioxi puhul on tegu raamatupidamistarkvaraga, mis on mõeldud väiksematele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Talouskuutio hinnangul on Briox oma kasutajaliidese ja üldise kasutatavuse poolest selgelt turu kõige hõlpsamalt kasutama õpitav tarkvara, seda ka juhul, kui kasutaja ei oma finantsjuhtimissüsteemide osas varasemaid kogemusi. Tarkvara peamine sihtrühm ongi lihtsalt kasutatavat ja mõistliku hinnaga lahendust otsivad ettevõtted.

Briox ei tee siiski järeleandmisi tarkvara kasutusvaldkondade osas, tõdeb Talouskuutio. Brioxi funktsioonide hulka kuuluvad kliendihaldus, pakkumised, tellimused, müügiarved, maksete meeldetuletused, tooted, artikliregister, ostuarvete käitlemine, ostutellimused, raamatupidamine, tunniarvestus ja palju muud.

Talouskuutio tunnistab, et müügiarve koostamine on Brioxis lihtne. Arvele saab enne tegeliku sisu määramist valida tavapärased andmed, nagu arve kuupäev, tarnepäev, tarneviis, tarnetingimused, maksetingimused, tarne- ja arveldusaadressid ning lisada märkusi või vabas vormis teksti.

Arveldatavate toodete otsimine toimub tooteregistrist, kuid arve ridu saab muuta ka arvel endal. See võimaldab praktikas seda, et tooteregistrisse ei pea alati lisama uut toodet, kui tootenimetus nt teenuste müügi korral täpselt ei klapi. Suurepärase lisavõimalusena näitavad arveread arve koostajale kohe ostu- ja müügihinna vahet, mis lihtsustab kogutulude jälgimist.

Arve koostamine on Talouskuutio kogemustel seega üsna lihtne, kuigi võib-olla mitte sama kiire, kui turu kõige kallimate toodete puhul.

Talouskuutio hinnangul ühendab Briox müügipoolel pakkumise-tellimuse-arveldamise ahela, pakkudes oma klientidele üsna hõlpsasti kasutatavat pakkumiste moodulit. Praktikas võimaldab pakkumiste moodul luua A4-formaadis pakkumisdokumente, mida saab saata klientidele otse Brioxist e-postiga või väljastada PDF-ina (või printida paberile).

Kui klient pakkumise aktsepteerib, saab pakkumise kohe tellimuseks muuta ja samas ka kliendile tellimuse kinnituse saata. Samas aknas on võimalik koostada ka väljasaatmisloend, mille saab väljasaatmisfaasis tellimusele lisada. Tellimuse kohta saab koostada arve, mis kannab toimunud müügi raamatupidamisse. Arve saab ka saata kliendile, kui tegemist ei olnud näiteks sularahas maksmisega.

Toodete müügiga tegelevatele ettevõtetele võib Talouskuutio sõnul ostutellimuste kasutamine olla tõeliselt tõhus võimalus lihtsustada saabuvate toodete ja tellitud koguste jälgimist. Ostutellimused tõhustavad üldjuhul ka müüva poole komplekteerimist ja tellimuste vastuvõtmist, sest tootenumbrid ja muud andmed tulevad otse telliva poole tellimusega. Ostutellimuse toodete saabumisel saab kohale jõudnud kogused lattu kanda ja luua soovi korral ka ostuarve. Ettevõtjatele on siinkohal heaks abiks automaatselt uuenevad laosaldod, kui nad ei soovi eraldi laoraamatupidamisega tegeleda. Sellisel juhul on ka lao inventeerimisväärtus jätkuvalt ajakohane.

Ostuarvete kontrollimine ja maksmine toimub üsna lihtsalt saabuvate arvete mooduli kaudu, kuid laiaulatuslikku ostuarvete automaatset töötlemist selles hinnaklassis eeldada ei saa.

Soodsa programmi kohta pakub Briox Talouskuutio hinnangul üsna palju võimalusi erinevate aruannete koostamiseks. Need hõlmavad põhimõtteliselt kõiki vajalikke aruandeid, alates laojäägist ja raamatupidamisaruannetest, kuni pisut põhjalikumate analüüsideni. Aruandluse suhtes pakub Briox väga head hinna ja kvaliteedi suhet näiteks lähemate vaatluste ja analüüside osas.

Briox pakub oma praegusel kujul avatud kasutajaliidest, mis võimaldab ühendada Brioxiga oma süsteeme, kui on vajalikke teadmisi programmeerimise alalt (või tellides programmeerimisteenuse vastavalt teenusepakkujalt). Kasutajaliidese dokumentatsioon asub aadressil: https://apidoc-fi.briox.services/
Talouskuutio hinnangul pakub Briox raamatupidamisfirmale üsna atraktiivset kindla hinnaga paketti,  mille alusel saab raamatupidaja kliente hallata ilma lisakuludeta. Raamatupidamisfirma saab lisaks ka lihtsa kliendisuhete haldussüsteemi, mis võimaldab saada ühest kohast ülevaate klientide raamatupidamise olukorrast. See lihtsustab oluliselt tööde juhtimist näiteks haiguspuhkuste ajal.

 


Proovi Brioxit?

Registreeru ja kasuta Brioxit 30 päeva tasuta

Proovi kohe